Dołącz do naszej grupy!
Newsy

Harmonogram wydarzeń do końca roku oraz nowy serwer! Czyżby koniec z lagami?

Co nas czeka w Crossfire do końca roku?

Na oficjalnym forum wypowiedział się community manager CF – CrissCross i opowiedział o planach na najbliższe miesiące. Zdradził, że zostanie uruchomiony nowy serwer oraz wyjaśnił jaki jest kłopot przy raportowaniu oszustów i błędów.

Wydarzenia do końca roku

  • Halloween! W ramach Halloween możemy liczyć na tematyczne bronie, kostiumy, mapy i specjalny halloweenowy event zawierający wydarzenie – Noc Żywych Trupów.
  • Dwie aktualizacje w listopadzie, zawierające wydarzenie Black Friday pod koniec miesiąca. Ponadto, nowy tryb, nowe mapy Gladiator (FFA) i Toy Castle (TDM) i kosmiczne przeceny na Black Friday i Cyber Monday!
  • Święta, a wraz z nimi świąteczne mapy, nowe bronie i upiększacze, wiele świątecznych wydarzeń i prezenty!

Wydajność serwerów

Drugim tematem była kwestia wydajności serwerów, co jest najważniejszym wątkiem w całej wypowiedzi. Najprawdopodobniej, w ciągu dwóch tygodni będziemy mogli wybrać dodatkowy serwer Delta Theater.

Ten serwer będzie działał na innych, mocniejszych ustawieniach niż Alpha, Bravo i Charlie. Obecnie finalizowane są prace nad serwerem, którego podstawę tworzy setup  wykorzystywany podczas europejskich finałów CFS w trakcie Gamescom. Warto wspomnieć, że drużyny bardzo chwaliły sobie wydajność i stabilność rozgrywki.

Deweloperzy liczą, że społeczność podrzuci informacje zwrotną na temat Delta Theater i odpowie, czy faktycznie odczuwamy poprawę wydajności. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to pozostałe trzy serwery również zostaną zmodyfikowane według tych ustawień.


Problemy z raportowaniem oszustów

Ostatnim tematem była kwestia hacków. Na początku znajdziemy podziękowania za wszystkie zgłoszenia, dzięki którym jest możliwe zlokalizowanie błędu i potencjalna naprawa. Im lepszy raport i bardziej dokładny, tym łatwiej autorom pracować nad poprawkami.

Wiele raportów było niekompletnych, co ostatecznie przekładało się na wydłużony czas pracy. Natomiast brak podstawowych informacji uniemożliwiał namierzenie błędów i ukaranie oszustów.

Chcąc zwiększyć efektywność raportowania błędów i oszustów, deweloperzy opublikują przewodnik, który wyjaśni krok po kroku, w jaki sposób powinniśmy zgłaszać oszustów.

Linka do wypowiedzi! 

zvr
Twoja reakcja