Dołącz do naszej grupy!
Newsy

Ciekawostki o Polskich karabinach w Crossfire

W Crossfire mamy dziesiątki różnych karabinów, z których możemy pruć w wrogów. Jednak nie wszyscy wiedzą, że część z nich wyszła z Polskich fabryk!

Dokładniej w tej chwili mamy dwa karabiny:

MSBS 5.56

Nie wiem, czy wiecie, ale jedna z najnowszych giwer to Modułowy System Broni Strzeleckiej 5.56, który można złożyć w różnych konfiguracjach. W wypadku Crossfire mamy do czynienia z wersją „klasyczną” (lufa 406 mm), z dołączonym celownikiem kolimatorowym. Pojemność magazynka to 30/60 lub 30/90, zgodnie z faktycznym stanem.

Karabin jest dość ciężki w grze, chociaż według informacji na stronie producenta, waży ona w wersji klasycznej 3,6 kg, czyli jest lżejszy od sławnego AK 47. Nie doliczono jednak do tego wagi niektórych elementów dodatkowych.

Natomiast miejsce narodzin każdego karabinka tego typu to Fabryka Broni Łucznik w Radomiu. Sam MSBS jest jednym z elementów tworzenia nowoczesnej armii polskiej, w projekcie Tytan. Tak na marginesie – jest to pierwszy „oryginalny” karabinek produkcji polskiej.

Nad projektem pracowano w latach 2013-2016, a we wrześniu 2017 roku  Polskie Siły Zbrojne podpisały z fabryką broni umowę czteroletnią, na mocy której, armia zostanie wyposażona w 53 tysiące systemów, identycznych co te, które trafiły do Crossfire. Mają one zastąpić przestarzałe już Beryle.

Jeżeli chcecie postrzelać, to zaopatrzcie się w dużą ilość GP i szczęście. MSBS możliwe do zdobycia jest tylko z kapsuły GP.

Tantal WZ-88

Tantal ma za sobą już ciekawą historię, ale po kolei. Po sukcesach Ak 47 stworzono AKM, czyli zmodyfikowanego kałasza. Główną „nowością” był ogranicznik w strzelaniu ogniem ciągłym. Jednak niedługo po tym zmieniono w Rosji kaliber 5.45 x 39 (AKM korzystał z 7,62 mm wz. 43) oraz stworzono lepszy karabinek AK 74.

Jednak w Polsce kontynuowano badania i znacznie ulepszono w wielu aspektach technicznych. Z tego, ponownie w Fabryce Broni Łucznik, stworzono Tantale. Bardzo dobre karabiny, mogące strzelać zarówno z amunicją polską, jak i rosyjską. Produkowano je w latach 1990-1994. Łącznie około 25 tysięcy sztuk.

W którymś momencie po prostu w postanowiono zmienić standard amunicji w naszym kraju na  5,56 x 45 NATO, a Tantale zastąpiono przystosowanymi do tego Berylami. Obecnie można je spotkać między innymi na strzelnicach oraz na uzbrojeniu armii Irackiej.

Co ciekawe WZ 88 miał możliwość prowadzenia ognia seriami po trzy strzały, jednak z jakiegoś powodu nie ma tej możliwości w Crossfire. Za to zakupicie go za 50 000 GP w Item Shopie.

Czego jeszcze brakuje?

Wbrew pozorom to są wszystkie bronie w Crossfire, jakie wyszły z Polskich fabryk (ale nie wszystkie akcenty Polskie w grze!). Co prawda nie ma chociażby Beryla, będącego na wyposażeniu naszej armii od dawna. Jednak nie różniłby się w grze od Tantala, w takim stopniu, by wprowadzać go do gry.

Źródła:

Wikipedia

alfacharlie.pl 

FB Łucznik

Defence24.pl

zvr
Twoja reakcja