Dołącz do naszej grupy!
Poradniki

Poradnik dla początkujących – Top 5 trików, które pozwolą Wam grać skuteczniej!

Top 5 przydatnych trików w CrossFire

CrossFire premiuje przede wszystkim graczy, którzy prócz umiejętności bojowych, potrafią przekuć doświadczenie i spostrzegawczość w praktykę. Nieodłącznym elementem rozgrywki jest próba przechytrzenia rywala, a zatem dobrze dobrana taktyka.

Co oczywiste, tym łatwiej zaskoczymy drugą stronę, im więcej znamy trików. W kolejnej części poradnika skupimy się więc na kilku prostych poradach dotyczących poruszania, walki i orientacji przestrzennej.

Zobacz także:


#1 Gdzie trenować?

Strzelnica

Zanim przystąpimy do rozgrywki multiplayer możemy skorzystać z opcji dostępnej w Item Shop, czyli testowania wybranej broni dostępnej w zakładce. Dzięki użyciu opcji „Enter Shooting Range” przenosimy się na strzelnice gdzie możemy sprawdzić możliwości wybranej przez nas broni.

Walka z botami

Kolejną z opcji jest skorzystanie z BOT symulatora. Dzięki temu możemy poznać mapę oraz przetestować możliwości, jakie dają nam poszczególne lokacje.

Choć taktyka gry naszych rywali będzie opierała się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji, to jest to świetny sposób na przetestowanie kryjówek czy możliwości walki na dystans. Pamiętajmy, że BOT-y zachowują się zupełnie inaczej niż przeciętny gracz, jednak pozwolą na sprawdzenie swoich umiejętności w warunkach bojowych.


#2 Poruszanie się

Oprócz podstawowego poruszania, konfiguracją klawiszy WSAD mamy możliwość wykonywania wielu przydatnych kombinacji, które pozwolą nam grać bardziej efektywnie. Należy wyróżnić kilka sztuczek dzięki którym szybciej a zarazem ciszej się przemieszczać oraz wskakiwać na skrzynki.

Warto poświęcić wiele czasu na naukę owych trików, gdyż mogą one okazać się niezwykle przydatne podczas naszej rozgrywki.

Bunny Hope

#3 Jak skutecznie strzelać?

Jako przykład posłuży nam zawodnik ESC Gaming o Nicku FLEXX. Zastosował on następujące ustawienia: DPI: 400, Mouse Sensitivity: 4.

Pamiętajmy, że nie łatwo nam będzie od razu przestawić się na przedstawione powyżej ustawienia, dlatego warto robić to stopniowo.

Jak wiadomo, każda z dostępnych broni różni się od siebie odrzutem, dlatego przydatne może okazać się sprawdzenie naszej giwery podczas serii „full auto”.

Dzięki temu będziemy mogli przyzwyczaić się do rozrzutu danej broni, tak aby trafiać w naszego przeciwnika. Z pomocą przychodzi nam trening dostępny w grze, gdzie możemy przetestować jak zachowuje się wybrana broń w zależności od odległości.


#4 Korzyści jakie daje nam znajomość mapy

Kluczową umiejętnością, jaką powinniśmy opanować, jest znajomość mapy. Jednak w procesie „uczenia się” danej mapy, istotne okaże się zebrane w trakcie rozgrywki doświadczenie.

W początkowych fazach rozgrywki będzie go nam brakować, dlatego też warto poświęcić dużo czasu na zapoznanie się z niuansami każdej lokacji.

Warto nauczyć się podstawowych (często kolokwialnych) nazw „miejscówek” (niczym np. popularny „banan” w CS-ie) na mapie. Pomoże to nam w komunikacji grupowej, a więc m.in. w zlokalizowaniu wroga i (jeśli polegniemy) przekazaniu wskazówek na temat jego przemieszczania naszym kompanom (poprzez komunikację team’ową na Team Speaku).

Jako przykład posłuży nam najpopularniejsza mapa na trybie S&D, czyli Eagle Eye.#5 W jaki sposób skutecznie używać granatów?

Kluczem do pełnego wykorzystania możliwości dostępnych granatów (dymny, błyskowy i wybuchowy) okazuje się znajomość mapy opisana punkt wyżej.

Warto potrenować na zamkniętej lokacji, aby rozpoznać charakterystykę poszczególnych nade’ów (specyfika rzutu, jakość osłony dymnej itp.).

Jako przykład treningu tego elementu posłuży nam rozgrywka jednego z profesjonalnych graczy na Mexico w trybie S&D.

zvr
Twoja reakcja