Dołącz do naszej grupy!
Newsy

Problem farmienia w Crossfire

Ostatnio na forum wybuchła burza na temat zakazu farmienia, czyli "wymiany" zabójstw (lub innych podobnych działań) w celu szybszego zdobywania doświadczenia/GP.

Oficjalne stanowisko twórców jest proste – każde zabójstwo ma zostać wywalczone a wszelkie inne sposoby na jego zdobycie są karalne.

Z drugiej strony mieliśmy zjawisko zwane Back Street rush. Chodziło o zebranie sporej ilości osób z broniami VVIP w jednym pokoju, wybranie mapy  Back Street i wspólną szarżę obu drużyn na siebie. Wszyscy wyciągali wtedy noże, by zmaksymalizować prędkość zdobywania profitów.

Przez jakiś czas było to dopuszczalne, jednak i to napatoczyło się na banhammera. Powód prosty – przecież na tej mapie jest więcej broni, więc powinno się ich wszystkich używać. Po jakimś czasie dostaliśmy Arenę, spełniającą podobną funkcję, ale z jedną różnicą – to mapa, gdzie walczy się tylko na noże.

Wróćmy jednak do kwestii farmy. Zapewnia ona nieuczciwą przewagę, a farmerzy często wykorzystują do swojej roboty programy trzecie, czyli łamie dwa punkty regulaminu gry. Niejaki nubcakes zauważył pewne nieścisłości w tym poście.

Po pierwsze różnego rodzaju przedmioty VVIP również zapewniają profity do zdobywanych punktów GP czy EXP, a także dodatkowe funkcje, jak na przykład zapisanie swojego KD (AK-47 Beast Red Eye). Podobnie jest z legalnym Arena (Gladiator) rushem.

Natomiast jako odpowiedź na wykorzystywanie programów trzecich dodał, że przecież jest większy problem w tej materii – wszelkiego rodzaju hacki. Dlatego autor wysnuł wniosek, że zakaz farmienia to kwestia czysto biznesowa.

Twierdzi też, że legalizacja farmienia miałaby duży sens, bo wszyscy mogliby sprawiedliwie z tej opcji korzystać, a twórcy nie traciliby czasu na egzekwowanie zakazu, tylko zajęli się „ważniejszymi” sprawami, na przykład zabezpieczeniami anty-cheaterskimi.

Ocenę tego, czy ma rację pod tym względem pozostawiam Wam. Zwracam uwagę jednak na to, że nie znaleziono jednego zjawiska, który łamie oba punkty regulaminu. W wypadku farmienia mamy uzyskiwanie nieuczciwej przewagi I wykorzystywanie programów trzecich. Do tego z benifitów VVIP korzysta cały pokój.

Pominięto także, że nawet BS/Arena rush dostarcza pewną dozę emocji w czystej naparzance na środku, kiedy sama farma już jest czymś co przestaje nieść zabawę, a czasami wręcz ją psuje, kiedy farmienie odbywa się w „normalnym meczu”.

zvr
Twoja reakcja