Dołącz do naszej grupy!
Esport

Turniej Crossfire był najchętniej oglądanym na IEM Katowice 2018

Ze wszystkich wydarzeń esportowych, jakie miały miejsce na IEM Katowcie 2018, turniej Crossfire przyciągnął przed ekrany najwięcej widzów.

Chociaż trwał najkrócej, bo tylko 7 godzin, oglądały go miliony – średnia liczba widzów w jednej chwili wynosi 1 886 715 osób, kiedy w najlepszym momencie Crossfire zebrał przed monitorami 3 674 077 fanów.

Źródło: https://esc.watch/

Oczywiście większość z tego to Azjaci. W tych niemal 4 milionach, 3 672 457 pochodziło z Chin, a nieco ponad 2 tysiące reprezentowało resztę świata. Przypominam, że to właśnie chińskie SVG wygrało cały turniej. Dodam jeszcze, że startuje 12 sezon CFPL, gdzie poza skośnookimi kolegami, zobaczymy między innymi europejskie FlipSid3.

Po Crossfire sukcesy osiągnęła DotA 2 (średnio 1,56 miliona widzów i 3.06 miliona w najlepszym momencie) oraz CS:GO (średnio  907 tysiąca widzów i 1,46 miliona w najlepszym momencie).

Od siebie dodam, że scena jaką przeznaczona na Crossfire nie była największa, ale zebrała sporo osób. Nie były to ogromne tłumy, jednak kiedy zaglądałem tam, większość krzeseł była zapełniona. Crossfire cieszył się zainteresowaniem na IEM-ie, w czym na pewno pomógł hots – Matt Andrews.

zvr
Twoja reakcja